4°C آفتابی
اوقات شرعی
 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 722
    کد: 109973
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۵/۰۷/۲۶
    مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری مشهد خبر داد:

    اجرای طرح استفاده از آب های نا متعارف جهت آبیاری فضای سبز منازل

    در این طرح 50 درصد هزینه های احداث سیستم جمع آوری و تامین آب مورد نیاز فضای سبزمنازل از طریق جمع آوری و ذخیره سازی آب های نا متعارف به شهروندان از طریق سازمان پارک ها و فضای سبز تامین و پرداخت می شود تا با احداث این سیستم بتوانند فضای سبز داخل و خارج از منازل خود را آبیاری نمایند
    آبیاری فضای سبز

    مدیر عامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری مشهد از اجرای طرح استفاده از آب های نامتعارف برای آبیاری فضای سبز منازل در مناطق 1، 9، 10، 11 و 12 شهرداری مشهد خبر داد. به گزارش روابط عمومی سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری مشهد، احمد رضا سلامی گفت: به دلیل واقع شدن شهر مشهد در منطقه خشک و کم باران و عدم کفایت منابع آب سطحی و زیرزمینی دشت مشهد، بایستی به گونه ای عمل گردد که حداکثر بهره وری از منابع آب به ویژه آبهای نامتعارف در اجرای پروژه های عمرانی و توسعه به عمل آید، تا نیاز آبی مشهد در آینده تامین گردد. سلامی ادامه داد: بخش قابل توجهی از میزان آب مصرفی در منازل صرف شست و شو حیاط منازل، ماشین و ... می شود. سلامی همچنین گفت: آب حاصل از نزولات جوی هم بدون آن که ذخیره شود از طریق شبکه فاضلاب جمع آوری شده و به خارج از منازل هدایت می شود.

    مدیر عامل سازمان پارک ها و فضای سبز گفت: در این راستا این سازمان در نظر دارد تا طرحی را برای جمع آوری و استفاده از آب های نا متعارف فعلا و به عنوان پایلوت در مناطق 1، 9، 10، 11 و 12 اجرا نماید.در این طرح 50 درصد هزینه های احداث سیستم جمع آوری و تامین آب مورد نیاز فضای سبزمنازل از طریق جمع آوری و ذخیره سازی آب های نا متعارف به شهروندان از طریق سازمان پارک ها و فضای سبز تامین و پرداخت می شود تا با احداث این سیستم بتوانند فضای سبز داخل و خارج از منازل خود را آبیاری نمایند. مهندس سلامی در پایان درباره چگونگی درخواست شهروندان توضیح د اد :  در این طرح شهروندان علاقمند می توانند جهت ثبت نام در ساعات اداری با شماره تماس 36910631 داخلی 359  واحد مدیریت تامین و توزیع منابع آبی سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری مشهد تماس حاصل نمایند تا پس از بررسی و بازدید کارشناسان از محل نسبت به مطالعه، طراحی و اجرای طرح اقدامات لازم صورت پذیرد.

    تعداد بازدید: 722
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    2 1
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر