4°C آفتابی
اوقات شرعی
 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 630
    کد: 111840
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۵/۰۸/۱۸
    در راستای گسترش فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر صورت گرفت:

    نصب تابلوهایی با مضمون عفاف و حجاب در پارک ملت توسط سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری مشهد مقدس

    مدیر عامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری مشهد گفت: در راستای گسترش و احیاء فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در پارک ها و اماکن عمومی و همچنین اجرای مصوبه کمیسیون محترم خدمات، بهداشت، سلامت و محیط زیست شهری، نصب تابلوهایی با مضامین عفاف و حجاب در پارک بزرگ ملت در دستور کار سازمان قرار گرفت.
    عفاف و حجاب

    مدیر عامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری مشهد از نصب تابلوهای عفاف و حجاب در پارک ملت مشهد خبرداد. به گزارش روابط عمومی سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری مشهد احمد رضا سلامی گفت: حجاب ارزنده ترین نماد فرهنگی ، اجتماعی  در تمدن  ایران اسلامی  می باشد و عفاف پدیده ی ارزشی مهمی در تعالیم اسلامی است. مهندس سلامی افزود: توجه به زمینه های فرهنگی و اجتماعی به عنوان بستر این فرهنگ و اشاعه و تعمیق آن، نیازمند آموزش  های بنیادین و مداوم در خانواده ، مدرسه ، دانشگاه  و اجتماع می باشد. سلامی ادامه داد: بدیهی است در کنار شرایط مساعد اجتماعی الگوپذیری این فرهنگ نیازمند نهادینه شدن آن در وجود افراد می باشد  و بدون شک رسیدن به این هدف نیازمند مشارکت و توجه جدی  همه نهادها و دستگاهها به صورت مستمر و هدفمند می باشد.

     مدیر عامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری مشهد گفت: در راستای گسترش و احیاء فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در پارک ها و اماکن عمومی و همچنین اجرای مصوبه کمیسیون محترم خدمات، بهداشت، سلامت و محیط زیست شهری، نصب تابلوهایی با مضامین عفاف و حجاب در پارک بزرگ ملت در دستور کار سازمان قرار گرفت. مهندس سلامی ادامه داد: پارک ها به علت حضور اقشار مختلف جامعه فضاهای مناسبی در جهت گسترش و انتقال مفاهیم ارزشی مانند عفاف و حجاب هستند. سلامی گفت: با توجه به تجربه موفق در عدم استعمال قلیان در پارکها و گسترش آن در تمامی شهر و نتایج امید بخش آن، انتظار می رود در حوزه فرهنگ عفا ف و حجاب نیز پارک ها مکان های مناسبی جهت ترویج این ارزش معنوی و دینی به شهروندان باشند.

    مدیر عامل سازمان پارک ها و فضای سبز گفت: پس از بازدید و بررسی های کارشناسان فنی و فرهنگی، 11 نقطه  برای جانمایی تابلوها انتخاب و تابلوهای مذکور نصب گردید که مضامین این تابلوها برگرفته از آیات قرآن کریم ، روایات و بیانات علما و فقهای عالیقدر می باشد. در پایان مهندس سلامی بیان کرد: با توجه به این که در ایام محرم و صفر قرار داریم و فلسفه قیام امام حسین(ع) و یارانش برای احیای امر به معروف و نهی از منکر، امیدواریم این طرح بتواند زمینه ای برای گسترش این فرهنگ حسنه و الهی باشد.

    تعداد بازدید: 630
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 1
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر