اوقات شرعی
 • چهارشنبه،26 تیر 1398
 • ورود
 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 18
    کد: 178420
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۸/۰۴/۱۹

    رسیدگی به 2033 پرونده در کمیسیون ماده 7 شهرداری مشهد در طی سال گذشته

    کمیسیون ماده 7 شهرداری مشهد در سال گذشته به 2033 پرونده رسیدگی کرد که از این تعداد 1420 پرونده مربوط به تقاضای شهروندان و 613 پرونده درخصوص تخلفات صورت گرفته از سوی شهروندان بوده است.
    رسیدگی به 2033 پرونده در کمیسیون ماده 7 شهرداری مشهد در طی سال گذشته

    متقاضیان هرس، جابه‌جایی و قطع درخت، می‌توانند برای ثبت درخواست خود به آدرس الکنرونیکی GSMS.MASHHAD.IR  مراجعه و درخواست خود را ثبت نموده و کد رهگیری دریافت نمایند.

    احمدرضا سلامی گفت: در محیط‌های شهری تقابل ظاهری منافع انسان با درخت در پاره‌ای از مواقع اجتناب‌ناپذیر است که در نتیجه آن برخی از شهروندان به طور عمد یا سهوا اقدام به قطع، آسیب‌رسانی و از بین بردن درختان می‌کنند که در این راستا با افراد متخلف برخورد می‌شود.

    مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری مشهد با اشاره به تشکیل کمیسیون ماده 7 به منظور رسیدگی به تخلفات این حوزه گفت: این کمیسیون متشکل از نماینده شورای اسلامی شهر مشهد، معاون خدمات شهری شهرداری، و مدیرعامل سازمان پارک‌ها است.

    سلامی عنوان کرد: کمیسیون ماده 7 شهرداری مشهد در سال گذشته به 2033 پرونده رسیدگی کرد که از این تعداد 1420 پرونده مربوط به تقاضای شهروندان و 613 پرونده درخصوص تخلفات صورت گرفته از سوی شهروندان بوده است.

    وی افزود: بیشترین تخلفات صورت گرفته در سال گذشته به دلیل خشکیدگی و از بین رفتن درختان در اثر انجام عملیات ساختمانی، پیش آمدگی‌های خارج از ضابطه و عدم لحاظ نمودن درختان به هنگام طراحی اولیه نقشه ساختمان  بوده است .

    مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری مشهد در خصوص نحوه دریافت مجوز برای قطع، انتقال و هرس درختان در صورت نیاز گفت: متقاضیان می‌توانند بدون  مراجعه حضوری برای ثبت درخواست خود به آدرس الکنرونیکی GSMS.MASHHAD.IR  مراجعه و درخواست خود را ثبت نموده و کد رهگیری دریافت نمایند.

     

    سلامی افزود: پس از بازدید کارشناس فضای سبز و بنا به تشخیص کمیسیون ماده ۷ در صورت موجه بودن درخواست متقاضی، عوارض تعیین شده مطابق تعرفه مصوب شورای اسلامی شهر مشهد توسط متقاضی پرداخت و مجوز قطع ، انتقال و یا هرس درختان صادر می‌شود.

    وی با ارائه توصیه‌هایی در خصوص جلوگیری از قطع و آسیب رسانی به درخت تصریح کرد: شهروندان  و مهندسین ناظر باید توجه داشته باشند در زمان طراحی ساختمان و جانمایی درب پارکینگ، درختان معبر را مد نظر قرار داده تا حدالامکان ورودی پارکینگ خود را در محل کم‌درخت و یا فاقد درخت قرار دهند.

    سلامی بیان کرد: هرگونه آسیب‌رسانی، خشکاندن و یا قطع درختان از سوی شهروندان مشمول پرداخت عوارض ، قفل شدن  پرونده شهرسازی ایشان  و جلوگیری از صدور پایان کار تا تسویه حساب نهایی و نیز معرفی به مراجع قضایی می باشد

    در پایان مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری مشهد عنوان کرد: هرس درختان معابر نیز بدون دریافت مجوز از سوی شهرداری مشهد ممنوع بوده و انجام عملیات هرس صرفا توسط کارشناسان فضای سبز ، پس از ثبت درخواست متقاضی ، طی مراحل بازدید ، انجام خواهد گرفت .

     

    تعداد بازدید: 18
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر