اوقات شرعی
 • چهارشنبه،05 تیر 1398
 • ورود
 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 892
    کد: 30919
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۲/۰۷/۰۴

    بازدید از باغ گیاه شناسی مشهد


    بازدید جمعی از اعضای شورای شهر از باغ گیاه‌شناسی مشهد
     بازدید جمعی از اعضای شورای شهر از باغ گیاه‌شناسی مشهد

    جمعی از اعضای شورای اسلامی مشهد از باغ گیاه‌شناسی این شهر بازدید کردند.
    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، در این بازدید که با حضور اعضای کمیسیون خدمات و محیط زیست شهری شورای اسلامی مشهد برگزار شد، معاون خدمات و محیط زیست شهری شهردار مشهد به بیان توضیحاتی در خصوص باغ گیاه‌شناسی و بخش‌های مختلف آن پرداخت.
    خلیل‌الله کاظمی گفت: باغ گیاه‌شناسی مشهد در 25 هکتار مساحت دارای 10 کلکسیون است.
    وی افزود: این کلکسیون‌ها شامل آربراتوم و سیستماتیک با 250 گونه گیاهی، باغ رز در 30 گونه و 120 رقم از انواع گل رز، باغ میوه دارای 140 رقم درخت میوه و 30 گونه درخت غیرمثمر، باغ صخره‌ای، باغ گیاهان دارویی و معطر، نهالستان و گلخانه‌های تولیدی دارای 40 گونه و رقم زینتی، بخش آموزشی و نمایشی، ناحیه رویشی آسیای میانه، ناحیه رویشی ایران و توران و گلخانه نمایشی است.
    معاون خدمات و محیط زیست شهری شهردار مشهد بیان کرد: این باغ برای استفاده متخصصان و دانشجویان، جلوگیری از انقراض گونه‌های گیاهی و همچنین افزایش سطح آگاهی مردم با انواع گونه‌های گیاهی و روش نگهداری آنان احداث شده است.
    به گفته کاظمی همچنین با احداث باغ گیاه‌شناسی مکانی گردشی برای زائران و مجاوران شهر مقدس مشهد ایجاد شده است.
    وی با بیان اینکه در حال حاضر رویکرد ما در حوزه طراحی پارک‌ها تغییر پیدا کرده است، گفت: طی چند سال گذشته رویکرد ما در حوزه طراحی به سمت و سوی احداث پارک‌های موضوعی سوق پیدا کرده که باغ گل‌ها و باغ گیاه‌شناسی مشهد از جمله این بوستان‌هاست.
    معاون خدمات و محیط زیست شهری شهردار مشهد خاطرنشان کرد: این تغییر رویکرد به منظور تقویت اوقات فراغت زائران و مجاوران انجام شده است.
    در ادامه این بازدید مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری مشهد نیز بیان کرد: باغ گیاه‌شناسی مشهد که اولین باغ از این نوع در شرق کشور محسوب می‌شود، فضایی کاملا مناسب برای آموزش دانشجویان و همچنین بازدید شهروندان و زائران است.
    احمدرضا سلامی تصریح کرد: در باغ گیاه شناسی مشهد در حال حاضر 110 گونه گیاهی مختلف کاشته و 200 گونه دیگر نیز برای کاشت شناسایی شده است.
    به گفته وی باغ گیاه‌شناسی مشهد با هزینه‌ای بالغ بر 15 میلیارد تومان احداث شده که سالیانه به طور متوسط برای نگهداری آن 800 میلیون تومان هزینه می‌شود.
    مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری مشهد به احداث بزرگترین پارک خطی مشهد اشاره کرد و گفت: این پارک خطی در دو ضلع شرقی و غربی از تقاطع غیر همسطح غدیر آغاز و بعد از طی کردن میدان شهید عباس‌پور، میدان امام حسین(ع)، میدان شهید فهمیده و میدان قائم(عج) به نمایشگاه بین‌المللی مشهد ختم می‌شود

    تعداد بازدید: 892
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر